Obchodní centrum Chodov - Nákupní centrum Chodov | OC Chodov

Obchodní centrum Chodov ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost – autem: velmi dobré
dopravní dostupnost – MHD: velmi dobré
dopravní dostupnost – na kole: dobrá
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): dobrý
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): průměr
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): velmi dobrá

CELKOVÝ DOJEM: DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu pondělí – neděle

obchody: 9.00 – 21.00 hod
hypermarket: 7.00 – 22.00 hod
gastro: 9.00 – 22.00 hod

Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
Jedno z největších obchodních center v Praze láká denně tisíce návštěvníků do svých obchodů. Zajímají Vás postřehy běžných návštěvníků, jejich doporučení a komentáře? Ale i užitečné informace ohledně tohoto obchodního centra? Pak si přečtěte následující článek.
Obchodní centrum Chodov

Doprava autem

Obchodní centrum Chodov je umístěno strategicky u dálnice D1 (na Brno). Takže když zrovna není dopravní zácpa, dostanete se tam relativně snadno. Venkovní i vnitřní parkoviště jsou schopna pojmout dostatek automobilů i v posledním týdnu před Vánoci, kdy je navštěvovanost Chodova zdaleka největší. A problém nemá ani samotné centrum, do jehož budovy se vejdou všichni koupěchtiví návštěvníci. Jediná věc, která může řidiče zaskočit při první návštěvě, jsou celkem nepřehledné garáže, takže si můžete užít trochu bloudění, především při odjezdu.
Obchodní centrum Chodov

Doprava pomocí MHD

Pokud se chcete na místo dopravit městskou hromadnou dopravou, bude nejlepší použít metro C, z jehož stanice Chodov vejdete přímo dovnitř. Hned u obchodního centra staví i autobusy 115, 122, 136, 154, 177 a 197 – opět na zastávce s názvem Chodov. Také je možné využít zastávku autobusů 122 a 177 Petýrkova, která leží přímo u vchodu v prvním patře.

Doprava na kole

Na kole se do centra vypraví málokdo – kdo bydlí daleko, použije automobil nebo MHD, kdo v blízkém okolí, nakoupí potraviny v nějakém jiném supermarketu, například v supermaketu Julius Meinl v sousedním Obchodním centru Růže. Místní ale na kole do centra jezdí a pro odložení kola využívají stojany u vchodu v prvním patře (u venkovního parkoviště sousedícího s Obchodním centrem Růže). Okolo centra Chodov vede jedna z pražských cyklostezek (Újezd - Braník).

Exteriér

Pokud do nákupní centra Chodov vstupujete zvenčí, určitě na Vás zapůsobí dobrým dojmem. Hodně prosklených míst, světlé barvy a logo nad vchodem Vás přesvědčí, že obchodní centrum nemusí být vždy ošklivé.
Obchodní centrum Chodov

Interiér

Po vstupu dovnitř určitě nepřehlédnete informační panely s mapou, které jsou ostatně rozmístěné po celém nákupním centru. Přehledně Vám zobrazují všechna tři patra a ukazují, kde právě stojíte. To Vám v orientaci uvnitř takhle velkého centra celkem pomůže. Bohužel ale nezabrání tomu, že se v Chodově mnoho lidí ztratí. Téměř celé přízemí zabírá Hypernova, ale narazíte tam například na zverimex, copy centrum, čistírnu oděvů, optik, fotolab apod.
Obchodní centrum Chodov

První a druhé patro nákupního centra jsou hodně propojená – nejen několika schodišti, ale i některými obchody, které nabízejí svůj sortiment ve dvou patrech nad sebou. Většina obchodů má ale pronajaté jen jednopatrové prodejny, takže nelze na přesun mezi patry tímto způsobem příliš spoléhat. Mezi nejznámější značky, které mají v obchodním centru Chodov zastoupení, patří Humanic, Zara, Nike, H&M, Marks & Spencer, C&A, Baťa, Datart a mnoho dalších. Koupíte tu prakticky vše, na co si vzpomenete.
Obchodní centrum Chodov

Pro chvilky odpočinku

Pokud už Vás nebaví nakupování, můžete se přesunout do druhého patra, kde se vedle sebe nachází několik fast-foodů a normálních restaurací, které nabízejí pestrou škálu jídel dle Vaší chuti. Nesmíme zapomenout ani na dětský koutek, kde můžete na dobu svých nákupů ponechat své ratolesti. U fast-foodů je veliké množství stolečků se židlemi, kde si můžete odpočinout i bez zakoupení nějakého jídla.
Obchodní centrum Chodov

Nejdůležitější (?) část centra – WC

V každém patře se nacházejí minimálně jedny záchody, které jsou viditelně označeny několika cedulemi a jejich polohu můžete zjistit i na všudypřítomných informačních tabulích. Jedny nechybí samozřejmě ani vedle fast-foodů a restaurací.
Obchodní centrum Chodov

Kontakt

www.centrumchodov.cz
272 173 600 - 1
infocch@rodamco.com
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.