Galerie Myšák - pasáž Myšák Vodičkova

Galerie Myšák ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost - autem: velmi špatná
dopravní dostupnost - MHD: dobrá
dopravní dostupnost - na kole: špatná
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): průměrný
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): velmi dobré
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): průměrné (nutno brát v potaz velikost a umístění)

CELKOVÝ DOJEM: DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu Pasáž
denně: 7.00 - 21.00

Supermarket Billa
pondělí - sobota: 7.00 - 21.00 hod
neděle: 8.00 - 21.00 hod

Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
Dům U Myšáka byl znám dříve především proslulou cukrárnou. Dlouhou dobu byl však mimo provoz a chátral. V současnosti je pasáž Myšák znovu obnovena a doplněna a nákupní galerii a supermarket. Proslulá cukrárna s dobovým interiérem se má otevřít v průběhu letošního roku.
Galerie Myšák

Doprava autem

Galerie Myšák se nachází ve Vodičkově ulici a spojuje ji s Františkánskou zahradou. Pro svou polohu přímo v centru je doprava autem téměř nemyslitelná. Garáže nejdou veřejné a parkování v této části města je oříškem. Navíc ani skladba obchodů nedává žádné důvody nutnosti použití vozu.
Nově otevírá Galerie Myšák několik nových obchodů, celkem se jejich počet rozšířil na 22!

Doprava pomocí MHD

V docházkové vzdálenosti je stanice metra Můstek, dále je zde tramvajová zastávka Vodičkova, kterou projíždí linky 3, 9, 14, 24. Odsud se dáte Vodičkovou směrem od Václavského náměstí a zhruba po 200 metrech vpravo jste u cíle.

Doprava na kole, pěší

Jako pro většinu obchodních center ve středu města platí, že se s cyklisty příliš nepočítá a z toho vyplývá svízelná situace se zaparkováním kola. Nejschůdnější je najít nějakou značku.
Co se pěších týče, asi je dobré upozornit na možnost průchodu z Františkánské zahrady - tato trasa vede přes polikliniku, a proto většina lneví, že se tudy dá projít. Je to ta branka v rohu, naproti vstupu do Světozoru.

Exteriér

Galerie Myšák je tvořena jednak původním domem U Myšáka s původní rondokubistickou fasádou a sousedním novým domem s prosklenou fasádou. Tento nový objekt sice vyvolal nevoli, hlavně kvůli pochybnému způsobu demolice původního domu, nicméně v úzké Vodičkově nebije do očí a je určitě decentnější než třeba známá galerie Myslbek.
Galerie Myšák

Interiér

Interiér působí v porovnání s jinými obchodními centry drobně. Po vstupu v Vodičkovy se hned vlevo od vchodu nacházejí eskalátory do podzemního patra, kde s nachází supermarket Billa a prodejna květin Sandra. Kruhový prostor před Billou přemostěn v úrovni přízemí, čímž vzniklo propojení až do prvního patra, patrně ve snaze opticky zvětšit jinak poměrně komorní prostor.
Galerie Myšák
Naproti vchodu se nacházejí eskalátory do prvního podlaží, které je nad eskalátory zastřešeno sklem a celý prostor je tak osvětlem denním světlem. První podlaží vede v ose přízemí a na svém druhém konci je s ním opět spojeno dvojicí eskalátorů. V tomto patře se nachází drogerie a parfumerie Rossmann, prodejna moderního nábytku Boconcept a v zadní části Místnost pro matky s dětmi.
Galerie Myšák
Největší plochu zabírá přízemí, které se rozkládá kolem pasáže směřující do Františkánské zahrady. Nachází se tu hlavně prodejny módy, konkrétně 1un2deux3trois, BlackLabel, Sergio Tacchini a BFG, dále pak prodejna outdoorového oblečení Jack Wolfskin a spodního prádlo Luna. Na konci pasáže pak je umístěn bankomat České spořitelny. Některé prodejny zatím nejsou obsazeny, takže se skladba poskytovaných služeb a obchodů jistě ještě rozšíří. Nakonec možná ještě upozornění, že pasáž vede do Františkánské zahrady přes Polikliniku; na konci pasáže zahněte doprava a nelekejte se, že jdete někam, kam nemáte. Dále pak upozornění, že pasáž je otevřena pouze mezi 7. a 21. hodinou.
Galerie Myšák
Galerie Myšák

Pro chvilky odpočinku

Na to se zde tedy nepamatuje vůbec. Otázka je, zda chápat Galerii Myšák jako obchodní centrum, nebo jen jako pasáž, protže ve většině pasáží lavičky nejsou. Příjemné posezení však nabízí výše zmiňovaná Františkánská zahrada. Ačkoli stavební práce ještě probíhají, laviček se pravděpodobně nedočkáme, neboť ve stísněném interiéru by překáželi pohybu.

Nejdůležitější (?) část centra – WC

Ani záchody se v galerii Myšák zatím nenacházejí. Stále zde však probíhají stavební práce a tak je možné, že časem přibydou. Jejich existence by se dala očekávat v prostoru před Billou, neboť je tam chodba, do které je zatím vstup zakázán. Naproti tomu je zde přebalovací místnost nadepsaná jako Místnost pro matky s dětmi. Ani v ní ale toaleta není, pouze přebalovací stůl.
Galerie Myšák

Kontakt

www.galeriefenix.eu
info@galeriefenix.eu
Galerie Fénix
Freyova 35
Praha 9 ‐ Vysočany
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.