Galerie Fénix Vysočanská - Praha - Nákupní galerie Vysočany

Galerie Fénix Vysočanská ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost - autem: průměrná
dopravní dostupnost - MHD: velmi dobrá
dopravní dostupnost - na kole: průměrný
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): dobrý
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): dobrá
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): velmi dobrá

CELKOVÝ DOJEM: VELMI DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu pondělí - neděle

Galerie Fénix (obchody): 9.00 - 21.00 hod
Hypermarket Billa: 7.00 - 22.00 hod
Restaurace a kavárny: 9.00 - 21.00 hod
Pizzerie: 10.00 - 22.00 hod
Fitness: 7.00 - 22.00 hod
Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
Velké sídelní celky přitahují v dnešní době obchodní centra jako cukrárna vosy. Protože Vysočany zažívají nebývalý rozvoj bytové výstavby, nenechalo na sebe obchodní centrum příliš čekat. Své služby tak nejen místním obyvatelům nyní nabízí Galerie Fénix Vysočanská na náměstí OSN ve Vysočanech. V nové budově se skloubí jednak obchodní centrum a jednak čtyřhvězdičkový hotel zaměřený hlavně na kongresovou turistiku.
Galerie Fénix Vysočanská

Doprava autem

Galerie Fénix se nachází na křižovatce ulic Sokolovská, Kolbenova, Freyova a Vysočanská (Vysočanská estakáda). Která z těchto ulic je nejlepší příjezdovou komunikací je těžké posoudit, každý kdo cestuje autem Prahou v rušnějších hodinách si dopravní situaci umí představit. Protože jsou všechny tyto přístupové komunikace téměř rovnocenné, záleží výběr na směru, ze kterého přijíždíte. Z centra tedy po Sokolovské, pokud přijíždíte po Městském okruhu, je možná lepší jet ulicí K Žižkovu a přes Harfu Freyovou ulicí. Z Černého Mostu samozřejmě Kolbenovou a ze severu Vysočanskou estakádou. Samozřejmostí jsou podzemní garáže, disponující 630 parkovacími místy (a 9 zvláštními pro autobusy). Vjsezd do garáží je ve Freyově, uličkou za Obchodním centrem, vlastní brána je zezadu. Nutné je ale počítat s tím, že část míst bude obsazena hotelovými hosty, je proto otázkou, kolik jich bude v danou dobu pro zákazníky nákupní galerie opravdu k dispozici. Pokud tedy nechcete pořídit velký nákup, volil bych raději MHD.
Galerie Fénix Vysočanská

Doprava pomocí MHD

Tolik prostředků MHD projíždějících kolemGalerie Fénix snad u jiného obchodního centra nezastavuje. V prvé řadě je to metro B, stanice Vysočanská. Na nástupišti sledujte směr Náměstí OSN, na podlaze před eskalátory je dokonce šipka samotného Fénixe. Ve vestibulu stanice pak záhy spatříte přímý vstup do spodního podlaží.
Dále je zde rušný terminál autobusové dopravy jak městských, tak příměstských linek. Jsou to čísla 134, 136, 145, 151, 158, 166, 177, 195, 259, 280, dále pak 302, 305, 348, 349, 351, 354, 365, 366, 375, 377 a 603. Co se tramvají týče, je to linka 8 v zastávce Vysočanská a linka 19 v zastávce Špitálská.
Galerie Fénix Vysočanská

Doprava na kole, pěší

Pro pěší zákazníky z okolí nastane jediná nepříjemnost snad pouze při přecházení okolních rušných ulic. Kromě vchodu z Freyovy ulice lze použít ještě zadní, ke ktrému přijdete po novém chodníku z poza úřadu MČ Prahy 9 (ulice U Radnice) nebo z ulice Bassova. Dejte si pozor, půjdete-li po chodníku po Sokolovské - schody a dveře pod štítem KB jsou opravdu jen do banky.
Pro cyklisty může být příjemná projížďka kolem Rokytky, jen nezapomeňte mezi Freyovou a Sokolovskou být na pravém břehu, tj. v ulici Na Břehu. Z ní zahněte do Bassovy a po novém chodníku se dostanete až k zadnímu vchodu. Stojany bohužel zatím chybí, nezbývá než si posloužit například lampou. Nutno podotkonout, že protor za Fénixem není příliš rušný, proto pokud máte o svůj stroj strach, nechejte ho raději vpředu před centrem.
Galerie Fénix Vysočanská

Exteriér

Galerie Fénix působí docela dobře, v moderní Vysočanské zástavbě rozhodně nedělá ostudu. K obkladu byly použity smaltované plechové desky, což by mohl být dobře udržovatelný materiál odolný i proti sprejerům. Je vidět, že oranžová je v současnosti módní barva a v kombinaci z šedou působí dobře. Prosklená válcovitá část v rohu směřujícím do křižovatky je rovněž zajímavým nápadem.
Galerie Fénix Vysočanská

Interiér

Galerie Fénix má tři podlaží, plus podzemní garáže. Patra jsou odspodu označena jako «Spodní mall», «Horní mall» a «Food court». Téměř na každém rohu narazíte na orientační plán a samozřejmostí jsou zde i orintační směrovky, takže se určitě neztratíte.
Galerie Fénix Vysočanská

Hlavní osu tvoří v obou nákupních patrech dlouhá chodba, rovnoběžná s Freyovou ulicí. Na jednom konci je zakončena elipsoitým prostorem, v jehož středu jsou spojovací eskalátory, další eskalátory jsou na protějším konci. Vs spodním podlaží («Spodní mall») naleznete především potřeby do domácnosti (je tu například drogerie DM, kuchyňské studio, prodejna designových bytových doplňků a nábytku) a služby, jako třeba nehtové studio nebo prodejnu T-Mobile nebo optiku GrandOptical. Najdete tu rovněž prodejnu sportu Sportissimo, elektroniku Euronics, počítače Comfor a další. Nachází se zde rovněž kavárna. Celé toto patro je v úrovni vestibulu stanice metra a tak kromě přímeho vchodu odtud jsou tu ještě eskalátory na povrch do Sokolovské ulice.
Galerie Fénix Vysočanská
V «Horním mallu», tedy patře na úrovni okolního terénu najdete hlavně obchody s módou. Husky, Baťa, Kenvelo, Adidas nebo Takko jsou jen špičkou ledovce velkého množství prodejen konfekčního, sportovního, ale i třeba skateboardového oblečení a obuvi. V tomto patře si také jistě zaslouží pozornost Prodejna Fruitisimo, která nabízí přes dvě desítky druhů ovocných zmrzlin a množství různých ovocných koktejlů.
Toto patro je proti předchozímu o něco členitější, což je dáno příčnou chodbou, která tvoří vlastně pasáž mezi Freyovou ulicí ulicí U Radnice. Na obou jeích koncích jsou totiž vchody. Další vchod je zhruba v místech, kde jsou o patro níže eskalátory do Sokolovské. V této části je rovněž malá čtvercová dvorana, v jejíž horní části se nachází «Food court» - jídelní patro.
Galerie Fénix Vysočanská

Jídelní patro je možná trochu špatné označení,protože jeho velkou část zabírá wellness a fitness centrum. Plochou je toto patro skoro třetinové, zbytek už zabírá hotel Clariton. Najdete tu Balkánský, Italský, Řecký a Arabský fastfood, pizzerii, suši restauraci či kavárnu zaměřenou na francouzské speciality. Ačkoli na první pohled působí rušně, dá se v tomto patře najít i klidný kout pro příjemný odpočinek.
Galerie Fénix Vysočanská

Pro chvilky odpočinku

Tolik laviček a tolik různých druhů a řešení nenajdete snad v žádném jiném obchodním centru. Jsou prostě všude a vypadají třeba jako lavička z parku nebo jako z čekárny na letišti. U většiny z nich se nachází i nějaká ta vegetace.
Galerie Fénix Vysočanská - lavičky

Nejdůležitější (?) část centra – WC

Ať jste na jakémkoli místě Galerie Fénix, stačí se pozorně rozhlédnout a jistě uvidíte nějakou směrovku. Ve všech třech podlažích naleznete WC jakoby v rohu Freyova - Sokolovská, vedle výtahů. V «Horním mallu» je ještě jedno hned vlevo za vchodem z Freyovy, to jistě ocení lidé, čekající na autobusové zastávce. Je totiž moderní, vybavené a samozřejmě zdarma.
Galerie Fénix Vysočanská

Kontakt

www.galeriefenix.eu
info@galeriefenix.eu
Galerie Fénix
Freyova 35
Praha 9 ‐ Vysočany
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.