Obchodní centrum Atrium - Karlovo náměstí

Obchodní centrum Atrium Karlovo náměstí ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost - autem: velmi špatná
dopravní dostupnost - MHD: velmi dobrá
dopravní dostupnost - na kole: špatná
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): dobrý
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): průměrné
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): průměrné (nutno brát v potaz velikost a umístění)

CELKOVÝ DOJEM: DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu pondělí - pátek: 7.00 - 23.00 hod
sobata - neděle: 8.00 - 23.00
Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
Ve velké prosklené budově na Karlově náměstí se nachází malé a málo známé obchodní centrum Atrium. Často o něm neví ani kolemjdoucí chodci a přitom uvnitř mohou naleznout kromě nákupu i příjemné klidné posezení.
Nákupní galerie Atrium - vstup

Doprava autem

Nákupní galerie Atrium se nachází na rohu Karlova náměstí a Resslovy ulice. Ačkoli se nachází těsně u silně zatížené automobilové tepny, nedá se doprava vozem doporučit z důvodu parkování. Nepoužitelnost dopravy autem však bohatě vyvažuje dostupnost MHD.

Doprava pomocí MHD

Kromě toho, že přímo u vchodu je výstup ze stanice metra Karlovo Náměstí na trase B, je to asi i největší tramvajový uzel ve městě. Přímo před vchodem staví tramvaje 3, 4, 10, 14, 16, 18 a 24, za rohem pak jěště 22 a 23. Dále se tu ještě autobusová zastávka linek 176 a 291.

Doprava na kole, pěší

Jako pro většinu obchodních center ve středu města platí, že se s cyklisty příliš nepočítá a z toho vyplývá svízelná situace se zaparkováním kola. Nejschůdnější je najít nějakou značku. Co se pěších týče, popisovat nějakou variantu takto v centru asi nemá moc smysl. Pouze je třeba doplnit, že kromě vchodu z Karlova náměstí je tu ještě druhý vchod z Resslovy ulice.

Exteriér

Atria je velice jednoduchý. Je to moderní budova ze skla a betonu, fasáda je celá prosklená. Nároží je řešeno loubím.

Interiér

I interiér je velice jednoduchý, přesto však příjemný. Vejdete totiž do prostorné zastřešené dvorany zalité světlem, kam nedoléhá hluk z rušného okolí. Ve středu tohoto prostranství je kavárna Coffee@Co, která obestavěná zelení nabízí ono příjemné klidné posezení. V úrovni prvního patra je ochoz kolem kterého se nacházejí další obchody. Na něj se dostanete dvojicí eskalátorů z prostoru přízemí. Co je možná trochu na škodu, že toto spojení je provedeno právě jen jedněmi schody, takže se nevyhnete dlouhému obcházení, pokud potřebujete něco na druhé straně.
Nákupní galerie Atrium - prostranství
Co zde naleznete konkrétně za obchody a služby? Je to v prvé řadě Billa,dále pak pobočka CK Fischer, lékárna, jazykové centrum Berlitz, vlasové centrum Hercity, příjemný café restaurant Artemis, prodejna dárků Kouzlo domova, DVD půjčovna, prodejna dětského oblečení Pinito, prodejna přírodní kosmetiky Fleur de Sante, pobočka Raiffeisenbank a eBanky, prodejna zdravotnických potřeb a trafika. V objektu se rovněž nachází několik bankomatů.
Nákupní galerie Atrium - Billa
Nákupní galerie Atrium - Artemis
Nákupní galerie Atrium - Kouzlo domova

Pro chvilky odpočinku

Pro posezení je jako stvořená ona kavárna uprostřed dvorany. Jiné lavičky zde nejsou, ale na tak maléploše by stejně nebyly potřeba. Posezení totiž nabízí i park na Karlově náměstí přes ulici.

Nejdůležitější (?) část centra – WC

Záchody jsou čisté a vybavené ať už papírem, tak ručníky. Nacházejí se na ochozu na protějším rohu než je vchod z Karlova náměstí. Překvapivě jsou zdarma, což nebývá v centru města úplně zvykem. Mohou se tak stát hlavním důvodem návštěvy, pokud byste nemohli vydržet domů ;-). Pochvalu rovněž zaslouží vzorné opatření dveří štítkem s Braillovým písmem. Rozporuplně pak jen působí jedno umyvadlo bez kohoutků a jakási čmáranice na stěně jinak čerstvě vymalované místnosti...
Nákupní galerie Atrium - Vstup na WC
Nákupní galerie Atrium - Cedulka, Stěna na WC
Nákupní galerie Atrium - Umyvadla

Kontakt

www.nakupnigalerieatrium.cz
Nákupní galerie ATRIUM
Karlovo nám. 9
Praha 2 – Nové Město
Tel.: 225 952 500
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.