Nákupní centrum Eden - obchodní centrum Eden Praha, Tesco

Nákupní centrum èden ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost - autem: velmi dobrá
dopravní dostupnost - MHD: velmi dobrá
dopravní dostupnost - na kole: špatná
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): velmi dobrý
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): velmi dobré
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): dobrá

CELKOVÝ DOJEM: VELMI DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu pondělí - neděle

nákupní galerie: 8.00 - 24.00 hod
obchody:
pondělí - sobota: 9.00 - 21.00 hod
neděle: 10.00 - 21.00 hod

AMD Cyber Café:
pondělí - úterý, čtvrtek - neděle: 10.00 - 22.00 hod
středa: 9.00 - 22.00 hod
Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
NC Eden je centrum nejlépe dostupné tramvají. V budoucnu u něj vyroste i nový stadion Slávie, takže se bude těšit značné návštěvnosti. Nečekejte v něm však žádnou histerickou davovou atmosféru, jeho velkorysé prostory nabízí klid a relaxaci.
Nákupní centrum Eden

Doprava autem

Jezdit do Edenu autem není až tak hloupý nápad, jak by se na první pohled mohlo zdát. Centrum disponuje třemi patry podzemních garáží s celkem 1100 parkovacích míst, takže o místo tu nouze není. A nemusíte se ani proplétat zacpanými ulicemi, doprava v okolí působí celkem svižně. Vjezdy do garáží se nachází v ulici Vršovická a U Slavie. Nejpohodlněji se do centra dostanete asi z Jižní Spojky, když sjedete do ulice Chodovská, která plynule přes Bohdaleckou přechází až do ulice U Slavie. Z druhé strany je to ulice Bělocerkevská, problém by neměl být ani přijet po Vršovické.
Nákupní centrum Eden

Doprava pomocí MHD

Pro dostupnost hromadnou dopravou si centrum nemohlo vybrat vhodnější umístění. Přespolní by si možná mohli naříkat, že mohlo být přímo u metra, ale to je zaručeně vyváženo množstvím tramvajových a autobusových linek. Posuďte sami: Tramvaje 6, 7, 22, 23, 24 a autobusy 136, 213, 260 Komu by chybělo právě to metro, použije ze stanice Želivského autobus 213 nebo z Flóry jedoucí autobus 136 a vystoupí na zastávce Slavia.

Doprava na kole, pěší

Příjemným překvapením pro cyklisty je stojan na kola umístěný pod stříškou u vchodu z Vysočanské ulice. (Hned vedle je obchod lyže/kola, takže možná víme, kdo se o to zasloužil.) Zajíždět s kolem do podzemní garaže nemá příliš smysl, pro cyklistu je to tam skoro nebezpečné. Pěší návštěvníci mají k dispozici vchod z Vršovické, z ulice U Slavie a také po lávce přes tuto ulice, přímo od protisměrné autobusové zastávky. Tato lávka ústí do druhého patra.
Nákupní centrum Eden

Exteriér

Zvenku vypadá Eden velmi dobře. Moderní budova, o které by zvenku člověk skoro neřekl, že je to nákupní centrum, vypadá spíš na administrativní budovu či dokonce byty. Řekl bych, že do okolí poměrně zapadne a zvlášť bude korespondovat s novou budovou Slávistického stadionu, která se staví přes ulici. Téměř po celém obvodu je kolem objektu stříška, která v deštivém nebo teď vlastně sněživém počasí opravdu potěší.
Nákupní centrum Eden

Interiér

Zevnitř působí obchodní centrum rovněž velmi dobře. Prostorné vnitřní prostory, tu a tam zpestřené zelení působí klidným dojmem. Stropní podhledy jsou řešeny neobvyklými "bílými kruhy na černém pozadi" a rovněž podlaha, ačkoli pouze z PVC působí rovněž solidním dojmem.
Nákupní centrum Eden

Co se týče rozložení obchodů a schodišť, je i to velice dobré. Centrum má kromě přízemí ještě dvě podlaží. Přízemí a první patro jsou řešeny okružními oválnými chodbami, druhé patro je atypické, tam je jen velký souvislý centrální prostor. Jednotlivá patra jsou propojena eskalátory chodníkového typu, takže můžete kamkoli pohodlně vyjet i s nákupním vozíkem. Dalším spojovacím koridorem jsou výtahy, které najdeme v blízkosti eskalátorů. Řekl bych, že není vůbec na škodu, že jsou zde pouze jedny schody. V jejich blízkosti a v okolí vchodů najdete tabule s orientačními plány a také veřejné telefonní automaty či bankomat. Dalším prvkem usnadňujícím orientaci jsou pak "šipky" zavěšené u stropu "na každém rohu", které informují, kde je bankomat, kde který východ, kudy ke schodům a podobně.
Nákupní centrum Eden

Ve třetím patře se nacházejí stravovací zařízení, Jednotlivé obchody jsou pak v prvních dvou podlažích a nabízejí širokou škálu zboží. Největším z nich je bezpochyby Tesco, které se rozkládá ve dvou patrech v zadní části centra. Dále zde nalezname například módu, reprezentovanou zančkami jako Blažek či Sergio Tacchini, prodejny sportu jako sport.cz nebo Rock Point, obuv a koženou galanterii, klenoty, potřeby pro domácnost, květiny či knihkupectví. Ze služeb jmenujme například čistírn či výrobu klíčů. Svou pobočku zde mají také všichni tři mobilní operátoři.

Pro chvilky odpočinku

Potřebujete-li načerpat energii na velký nákup, zajděte do posledního patra, které je celé věnované restauracím a občerstvením. V celém prostoru jsou rozesety stolky s židlemi a kolem dokola jsou jednotlivá stravovací zařízení. Najdete zde zastoupení kuchyně indické i čínské, picérii nebo prostě jen kavárnu či stánek se zmrzlinou.
Nákupní centrum Eden

Lavičky jsou rozsety hustě po celém centru a jsou velice kvalitní. Jsou provedeny ve dřevě s opěradyly, vždy dvě zády k sobě a některé jsou ze stran doplněny zelení, takže člověk se cítí i trochu schovaný před okolním ruchem.
Nákupní centrum Eden

Ve druhém patře najdeme také dětský kout, vlastně takový malý zábavní park zvaný človíčkov. Není však určeno pouze těm nejmenším, ale i jejich rodičům.

Nejdůležitější (?) část centra – WC

Záchody najdete velmi snadno podle již zmíněného šipkového značení. Nacházejí se v přízemí a patře vedle Tesca, ve třetím patře pak úplně vzadu za požárními dveřmi. Je nad nimi piktogram, takže se nelekejte, že byste šli, kam nemáte. Jejich provedení na vysoké úrovni, jako ostatně celého centra.
Nákupní centrum Eden

Kontakt

www.nceden.cz
272 011 711
info@nceden.cz
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.