Metropole Zličín - obchodní centrum Zličín - nákupní centrum Zličín, Praha

Metropole Zličín ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost - autem: velmi dobrá
dopravní dostupnost - MHD: velmi dobrá
dopravní dostupnost - na kole: dobrá
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): dobrý
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): průměrné
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): velmi dobrá

CELKOVÝ DOJEM: VELMI DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu pondělí - neděle

Obchody: 10.00 - 21.00 hod
Interspar: 09.00 - 22.00 hod
Restaurace a kavárny: 10.00 - 22.00 hod
Zábava: 10.00 - 24.00 hod

Fitness:
pondělí - pátek: 7.00 - 22.00 hod
sobota - neděle: 9.00 - 21.00 hod
Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
Metropole Zličín patří k největším svého druhu u nás (stojí na plše 70 000 m2). Jeho skvělá dopravní dostupnost a veliká pestrost obchodů a nabízených služeb z něj tvoří místo, kde seženete a zařídíte vše pod jednou střechou.
Metropole Zličín

Doprava autem

Metropole Zličín se nachází, v těsné blízkosti Rozvadovské spojky, takže je autem velice dobře dosažitelná z pražského okruhu, D5 i z druhé strany – z centra. Budova je dobře vidět, takže o výjezdu ze „spojky“ není pochyb. V okolí se však nachází několik dalších velkých obchodů, proto je dopravní situace velmi zahuštěná, ve špičkách i na stupni čtyři. Dopravní uzel mimoúrovňové křižovatky může vypadat chaoticky, ale pojedete-li směrem, kterým vidíte svůj cíl, neměli byste se ztratit. Pojedete vlastně až na křižovatku před autobusovým nádražím a odbočíte zde na parkoviště, které má přes 2000 míst. Při vjezdu na parkoviště se nenechte zaskočit tím, že jste zajeli vlastně až za budovu a nechte se vést příjezdovou cestou. Dejte ale pozor na semaforu před vchodem, kudy budete projíždět. Někteří chodci totiž nepočkají na zelenou a přebíhají těsně před auty a protože je to velice frekventovaný přechod, je nutné dbát opatrnosti v každou denní dobu. Další rada pro motoristy by mohla být ještě ta, že nemají jezdit dál než k Metropoli, protože dál je už jen zákaz vjezdu, kde se špatně otáčí a navíc tam často kasírují policisté ty odvážlivce, které napadla zkratka po staré Zličínské silnici.
Metropole Zličín

Doprava pomocí MHD

Doprava pomocí MHD je do Metropole namíru pohodlná, nepočítáme-li čas jízdy některých autobusových linek. Přímo z autobusového terminálu u stanice metra Zličín vede zastřešený chodník podchodem pod silnicí přímo ke vchodu do Metropole. Zde je ovšem jedna překážka a tou je přechod příjezdové silnice na parkoviště, který kvůli hustému provozu není bezpečné jen tak přebíhat. Proto při zpáteční cestě počítejte při dobíhání s časovou rezervou než blikne zelená. Kromě trasy metra B se sem dostanete například autobusovými linkami 100, 164, 300, 308, 309, 310, 311, 380 a 384, staví zde i některé autobusy z Berouna či Plzně.

Doprava na kole a pěší

Pěší varianta má smysl asi pouze pro obyvatele blízkého Zličína. To ovšem neplatí pro cyklisty z Řep nebo Ruzyně, kteří pojedou přes Zličín, přejedou ulici Na Radost a pokračují rovně ulicí K Metru až k terminálu MHD. Tady je nejlepší slézt a jít s kolem po chodníku a podchodem jako pěší. S možností parkování vašeho velocipedu je to ovšem otázka, stojany na kola jsem bohužel neodhalil.
Metropole Zličín

Exteriér

Co se exteriéru týče, je hodnocení složité. Z čelní strany (od parkoviště) je budova přijatelná, vchody a prosklené plochy ji rozdělují. Zezadu, například pohledem od Zličína je to opět však prefabrikátová stavba, obložená mnohde jen „vlnitým plechem“. Celkově je tedy otázka, zda se dá stavba považovat za kvalitní architekturu nezodpovězená.

Interiér

Ten je naopak vyveden na úrovni předních obchodních center. Vysoké průsvitné stropy a několik větších prostranství navozují pocit velkého prostoru, i když v některých částech jsem si uvědomoval, že jsou i centra, kde si člověk připadá jako venku. Za vchodem od metra nalezneme na prvním prostranství fontánu, která je místem setkávání. Je oblíbeným místem, kde lidé čekají, protože fontána pravidelně mění svůj „program“, někdy stříká vysoký gejzír do výše, jindy menší proudy přerušovaně vystřikují do bazénku. Okolo je několik laviček, ale atmosféru by jistě ještě zpříjemnila nějaká ta zeleň, která v tomto prostoru naprosto chybí. Je zde také možnost vyšplhat do prvního patra a to jak po schodech, tak výtahem, ovšem i mě zůstala tato spojka na první pohled utajena. Dále pokračuje chodba lemovaná obchody do dalšího malého prostranství, kde chodba zatáčí a vyúsťuje do dvorany, která je středem života. Uprostřed nalezneme stánek informací, kde vám milý personál rád poradí s jakýmkoli problémem a můžete zde také obdržet orientační plánek. Sem vede hlavní vchod z parkoviště a jsou zde i schody, eskalátory a výtah do prvního patra, které se ovšem rozkládá jen v tomto prostoru, nikoli v celé ploše objektu. Dále pokračuje prostor kolem dalšího vchodu až k hypermarketu Interspar, před kterým se obrací o 180 stupňů aby vyústila na parkoviště. Tyto dvě rovnoběžné chodby jsou propojeny tzv. pasáží, alespoň je to napsáno nad spojovací chodbou mezi nimi. V těchto částech je už je také příjemná hustota zeleně, listy na vrcholcích fikusů se mírně třepetají ve vánku. Přesto však není úplně příjemné, trávit zde delší dobu v bundě.
Metropole Zličín

Vzhledem k tomu, že zde nachází přes 80 prodejen nejrůznějšího druhu, není možné je všechny vyjmenovat. Největšími jsou Interspar, Electro World a móda H&M a C&A. Obchody s módou a módními doplňky tvoří vlastně podstatnou část centra, vždyť má také v podtitulu, že je to centrum módy a zábavy. Najdeme ještě další známá jména: Kenvelo, Blažek, Next, Time Out, OP Prostějov či Mango. Obuv reprezentují Humanic, Vagabond či Deichmann a další. Najdeme zde ale i například optiku, specializovanou prodejnu slunečních brýlí, sport, šperky, bižuterii i hodinářství či prodejnu společenských her. Ze služeb jmenujeme alespoň čistírnu oděvů, opravnu obuvi nebo výrobu klíčů. Zajímavostí je služba „plena zdarma“, která je vydána každému malému návštěvníkovi po optání se v informacích.
Metropole Zličín

Přesun mezi jednotlivými částmi centra je i přes větší vzdálenosti poměrně rychlý. Orientaci usnadňují plány, umístěné u všech vchodů a dále rozcestníky. Jen do prvního patra se nedostanete s nákupním vozíkem, leda byste použili výtah. Ono to vlastně stejně není třeba, neboť se v něm nachází víceméně jen kino, restaurace a bowling, což jsou místa, kam se s vozíkem asi nikdo nepožene a druhá patra několika obchodů, které však mají vchod i v přízemí.
Metropole Zličín

Pro chvilky odpočinku

Pokud vám již došly síly, můžete využít občerstvení některého ze stravovacích zařízení v prvním patře. Naleznete zde KFC, Mc Donald's, Italskou, Čínskou a Jihoamerickou restauraci, ovšem všechny vypadaly spíše na fastfood, ale nechci jim křivdit. V přízemí naleznete také kavárnu Praha. Laviček je všude dostatek, v prvním patře si můžete sednout i ke stolku a nemusíte si k tomu nutně objednávat. Laviček jsou dva druhy, jedny samotné a jedny ve stínu zeleně. Oba druhy jsou provedeny v masivu s velice jednoduchým designem, vlastně jen deska bez opěradla. Pro děti je zde k dispozice dětský koutek.

Nejdůležitější (?) část centra – WC

Záchody snadno nalezneme podle šipek na rozcestnících. V jejich blízkosti nalezneme ještě jednu užitečnou věc a to jsou zamykatelné skříňky, kam si můžete odložit věci, které se vám zrovna nechce celou dobu vláčet. Záchody jsou čisté a prostorné a jsou na více místech, takže se rozhodně nedočkáte fronty. Chvalitebně dopadly i dávkovače mýdla u umyvadel, kde přibližně v každém druhém bylo dokonce mýdlo.
Metropole Zličín

Kontakt

www.metropole.cz
226 081 540
metropole@metropole.cz
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.