Nákupní centrum Futurum Hradec Králové

Futurum Hradec Králové ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost - autem: velmi dobrá
dopravní dostupnost - MHD: velmi dobrá
dopravní dostupnost - na kole: velmi dobrá
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): dobrý
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): průměrné
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): velmi dobrá

CELKOVÝ DOJEM: velmi dobrý

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu Hypermarket Tesco: NONSTOP
Ostatní obchody: denně 9.00 - 21.00 hod
Multikino CineStar:
pondělí - pátek: 14.00 - 0.30 hod
sobota - neděle: 10.00 - 0.30 hod
Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
Obchodní centrum Futurum. je perlou mezi Hradeckými obchodními centry. Pod jednou střechou nabízí zábavu i nakupování a to vše v příjemné atmosféře na dobrém místě.
Obchodní centrum Futurum

Doprava autem

Futurum se nachází na křižovatce ulic Brněnská a Mrštíkova a tak se sem snadno dastanete z celého Hradce i okolí. Nejdůležitější informací pro motoristy pak je, kde zaparkují. S tím si ve Futuru určitě nemusí lámat hlavu, centrum má dvě podlaží krytých garáží a k tomu ještě parkoviště na střeše. Toto velkorysé rozložení tak zajišťuje, že i v největší špičce nebudete mít s parkováním problém.
Obchodní centrum Futurum - střešní parkoviště

Doprava pomocí MHD

Futurum nabízí téměř nepřeberné možnosti spojení pomocí MHD. Trolejbusovými linkami 1 a 2 je nejlépe jet do stanic Carrefour nebo Moravské předměstí I., blíž je však stanice Carrefour. V blízké zastávce Mrštíkova zastavují autobusy 22 a 25. Další autobusy 18, 22, 27 a 28 zastavují na zastávce Moravské předměstí I., která je přes křižovatku.

Doprava na kole, pěší

Celý region východních Čech je cyklisticky velice vyspělý a proto je samozřejmostí kryté velkokapacitní cykloparkoviště, které se nachází po obou stranách vstupní pasáže. Stojany nalezneme i venku, většina návštěvníků však dává přednost vnitřním. Chodci budou za největší překážku považovat možná onu celkem rušnou křižovatku, ovšem bezbariérovým podchodem ji překonají snadno a rychle.
Obchodní centrum Futurum

Exteriér

Obchodní centrum Futurum zvolilo na svůj zavnějšek zajímavou kombinaci velkých skleněných ploch a cihlových obkladů. Budova působí příjemně a zpestřuje okolní, vesměs panelovou výstavbu. Travnatá "předzahrádka" s lavičkami a několika vzrostlými stromy je dalším příjemným prvkem. Ovšem strana obrácená do ulive Mrštíkova je za vjezdem do garáží obložena pouze vlnitým plechem, což není podle mého soudu příliš trvanlivý materiál. Rovněž na střeše najdete účelný industriální design. Celkový dojem je však velmi příjemný.
Obchodní centrum Futurum

Interiér

Pokud přicházíte hlavním vchodem z Brněnské ulice, projdete nejprve pasáží garážemi, po jejíchž obou stranách se nacházejí stojany na kola. Na konci vstoupíte dvojitými dveřmi do jakési dvorany, kde jsou eskalátory a schodiště do vyšších pater. Ty vás však příliš nemusejí zajímat, neboť vedou jen do kina a dále na střešní parkoviště. Nesmíme však ukřivdit příjemné restauraci Kaskáda, která se nachází v jakýchsi terasovitých mezipatrech. Všechny ostatní obchody a služby se ale nacházejí v přízemí, které je tvořeno okružní chodbou s hlavním centrem v této dvoraně. Na tomto místě se soustřeďují i všechny restaurace a občerstvení jako například Česká kuchyně, KFC nebo McDonald's a tak se zde můžete ve stínu tropických rostlin posilnit než se vydáte do víru nákupů.
Obchodní centrum Futurum

Ve Futuru naleznete totiž kromě sortimentu hypermarketu Tesco širokou škálu dalšího zboží, především pak módy (OP Prostějov, New Yorker, C&A, Kara, Chaos, Blažek, Pietro Filippi, Kenvelo a další), sportu (Drapa sport, Rock Point, Bushmann atd.), hraček a jiného zboží pro děti (Sparkys, Pompo), dárků, elektra (Datart), parfumerie (Marionnaud), klenotů a hodinek či obuvi a kožené galanterie (Galex, Stival, Baťa a další). Ze služeb jmenujme alespoň rycholčistírnu Kašpárek, kosmetický salon, kadeřnictví, směnárnu, solárium, videopůjčovnu, fotosběrnu či cestovní kancelář BK Tour. V objektu se nachází rovněž lékárna, květinářství, pobočky všech mobilních operátorů, nebo pobočka Spořitelny a Ge Money Bank. Užitečnou informací snad může být, že ve Futuru jsou bankomaty České spořitelny, Komerční banky, ČSOB, Ge Money Bank, Pharro a Euronet.
Obchodní centrum Futurum
Interiér působí na člověka příjemně, všude je dostatek světla ať už díky osvětlení či díky světlu dennímu. Na podlahách i stropech se v různých místech střídají různé vzory, sloupy jsou jednotně v krémové barvě. Celý interiér působí příjemným, vyrovnaným dojmem, pouze velké vylidněné prostranství ve vestibulu střešního parkoviště působí trochu divně. Na závěr ještě zmínka o výtazích, ty jsou hned za vchodem v pravo, na střeše potom až za eskalátory, vlevo.
Obchodní centrum Futurum

Pro chvilky odpočinku

K posezení lze využít jednak již zmíněnou restauraci nebo nábytek v ústřední dvoraně. Pokud se budete nacházet dále od těchto míst, není nic jednoduššího než se posadit na některou z laviček, které jsou především v zadní části, před pokladnami Tesca.
Obchodní centrum Futurum

Pokud budou chtít odpočívat vaše děti více než je možné uspokojit lavičkami, je tu pro ně připraven dětský koutek s milým personálem, který se o vaše ratolesti postará za poplatek 34,-Kč při nákupu do šedesáti minut (44,-Kč do 90 minut, 54,-Kč do 120 minut).
Obchodní centrum Futurum

Nejdůležitější (?) část – WC

Ačkoli se v celém obchodním centru nachází pouze jediné toalety, nejsou přeplněny jako se to někde stává. Nacházejí se v chodbě únikového východu vpravo od dvorany (při pohledu zády k hlavnímu vchodu) a jsou viditelně označeny. Se šipkami které by vás navedly z větší dálky je to sice horší, ovšem když je potřeba, hledá člověk rychle. Čistota i zásobení papírem a utěráky jsou na standartní úrovni, takže se nebojte žádných nepředvídaných situací.

Kontakt

www.futurumhradec.cz
495 260 981
hradec@emcm.cz
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.