Europark Štěrboholy - nákupní centrum Hostivař

Europark Štěrboholy ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra |ohodnocení obchodního centra |otevírací doba
zavřít hodnocenídopravní dostupnost - autem: velmi dobrá
dopravní dostupnost - MHD: dobrá
dopravní dostupnost - na kole: velmi dobrá
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): velmi dobrý
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): velmi dobré
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): dobrá

CELKOVÝ DOJEM: VELMI DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobupondělí - neděle

Europark (obchody): 9.00 - 21.00 hod
Interspar: 8.00 - 21.30 hod
OBI: 8.00 - 21.00 hod
Rádi byste udělali velký nákup, ale nemáte rádi přeplněná parkoviště a davy lidí v obchodech? Pak je právě pro Vás vhodný Europark Štěrboholy, jehož poklidnou atmosféru si jistě zamilujete.
Europark Štěrboholy
Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.

Doprava autem

Pro motoristy má Europark Štěrboholy výbornou polohu, je situován vedle dopravního uzlu, kde se kříží Průmyslová, Černokostelecká, přichází sem Jižní Spojka a Štěrboholská Spojka (radiála). To sebou ale nese na druhou stranu nevýhodu, protože právě velmi frekventovaná Jižní spojka je často zacpaná a i na ostatních komunikacích bývají často vysoké stupně hustoty provozu. Nejsem si jistý, zda se na těchto komunikacích nacházejí směrovky přímo k Europarku, pokud ne, držte se směru Dolní Měcholupy, Štěrboholy. To byste se měli dostat na Černokosteleckou směrem ven z centra, zde odbočte na první křižovatce vlevo do Ústřední a na další křižovatce opět vlevo. Zde projeďte bránou Europark Štěrboholy a jste na parkovišti. To nabízí přes 2000 parkovacích míst, z toho je 700 v podzemní garáži. Kapacita parkoviště vypadá dostatečně, aby pokryla i nápor v nákupní špičce. Po parkovišti a v garáži navíc pochůzkují pracovníci ostrahy, takže se o své auto nemusíte bát.
Europark ŠtěrboholyEuropark Štěrboholy

Doprava pomocí MHD

Z prostředků MHD se lze přímo k centru dostat autobusem 163 z Depa Hostivař či Štěrbohol nebo Dolních Počernic. Výhodnější je však použít přímo kyvadlové dopravy Europarku ze Skalky nebo Depa Hostivař. Jede tam ze Skalky asi 12 minut, z Depa dokonce jen pět. Zaveze Vás, jak jinak, než před vchod. Zastávku tohoto autobusu naleznete snadno, jakmile jsem na Skalce vylezl z nástupiště do vestibulu, hned jsem uviděl šipku Europark bus a tyto šipky mě dovedly až k autobusovým zastávkám. Když jděte po šipkách, tak je to ta nejvíc nalevo a je na ní napsána linka EUR.
Europark Štěrboholy
 

Doprava na kole, pěší

Tato skupina se sem dostane ze Štěrbohol po ulici Ústřední, stejně tak mohou učinit obyvatelé Dubče. Z Kyjí sem vede pohodová Nedokončená (jméno ulice pozn. red.), ze které zahnete na konci doprava na Ústřední. Z Dolních Počernic se dá jet po ulici Národních Hrdinů, která plynule přechází do Ústřední, je na ní však provoz, takže jízda nemusí být až tak příjemná. Z Dolních Měcholup je to nejblíže po Kutnohorské, na ní je však silný provoz. Z Hostavic je to nejlepší vzít pod tratí do Lomnické a po pěšinách kolem zahrádkářské osady do Nedokončené. Chodníky v okolí centra jsou díky své nízké frekventovanosti dobře průjezdné, jen s parkováním kola je trošku problém. Oficiální stojany se nyní nacházejí přímo před levým vstupem do centra, za což připisujeme centru jednu hvězdičku.
Europark Štěrboholy
 

Exteriér

Zvenku působí z větší dálky Europark Štěrboholy spíše jako nevzhledná hala z prefabrikátů. Architektonicky není příliš výrazně členěná, kromě administrativní části, která, podepřena sloupy, převyšuje zbytek o dvě patra (vyčnívá i z půdorysu). Zbytek je šedivý (kromě oranžové části OBI) hranol v poli. Při pohledu z o něco větší blízkosti nám stavba prokoukne prosklenými vchody a lesklým obložením. Zvláštní mi přišlo číslo vchodu nalepené na skle v rozměrech několika metrů, které má zřejmě zvyšovat orientaci. Stejně tak orientaci vně napomáhají očíslované parkovací řady.
Europark Štěrboholy
 

Interiér

O to lepší je však vnitřek Europarku. Tady jsou velkým přínosem velké fíkusy zasázené v květináčích po celém vnitřním prostoru. Také barevná kombinace červeno-bílých lesklých obkladů, černo-bílých dlážděných podlah (lesklé podlahové dlaždice) a vůbec celková vzdušnost dávají interiéru ráz moderního příjemného prostoru. Velice dobrá je právě ona vzdušnost a světelnost, způsobená chytrou konstrukcí prvního patra jako ochozu. Nazvat to ochozem asi není nejvhodnější – mezi přízemím a prvním patrem jsou pouze otevřené průhledy. Nad prvním patrem se nachází vysoká půlkruhová střecha z průsvitného polykarbonátu, takže celá vnitřní dvorana je krásně prosvícena. Toto řešení dává člověku pocit, že není někde zavřen a je mu zde příjemně, neboť to skoro navozuje se zelení pocit, že je člověk někde v parku. Interiér prostě udělal dojem a může směle konkurovat i Novému Smíchovu. Je mu vlastně podobný, jen v menším a je klidnější. Já osobně bych řekl, že je to ten nejlepší interiér, jaký jsem kdy v obchodním centru viděl.
Europark Štěrboholy
 
Po obou stranách centrálního prostoru jsou obchody a je skutečně z čeho vybírat. Hypermarket Interspar, nábytek Asko, různé prodejny oděvů, obuvi a kožené galanterie, oděvy Takko, obuv Humanic, Kožešinové výrobky Kara Trutnov, specializovaný obchůdek s čaji, sportovní prodejna Hervis, hračky Puntanela, knihkupectví, lékárna, drogerie a další. Nachází se tu ještě OBI, ale do toho musíte jít venkem. Ze služeb jmenujme výrobu klíčů či fotosběrnu. Můžete se zde i dobře najíst či posedět, o tom viz. níže. V patře u výtahů najdete rovněž bankomat České spořitelny, protože však všechny obchody přijímají platby kartou, je to skoro zbytečné.
Europark Štěrboholy
 
Dostat se odněkud někam je snadné – eskalátory jsou na obou koncích hlavní lodi. Je zde i dvojice výtahů, umístěných v prosklených šachtách blíže Intersparu. Do podzemních garáží vede jezdící chodník také odsud a v přízemí se u tohoto uzlu nachází i stanoviště informací. Plány centra jsou také u eskalátorů. Co se mi zdá ovšem na škodu je, že mezi přízemím a prvním patrem jsou pouze jezdící schody, takže pokud chcete s nákupním košíkem do patra, musíte užít výtahu, který můžete využít i při cestě do garáží.
Europark Štěrboholy
 
A ještě jeden detail mě zde zaujal – mlýnky na kávu, mák a ořechy umístěné před Intersparem. Tato, podle mě užitečná zařízení, již povětšinou z našich obchodů vymizela, ale myslím, že své uplatnění tu mají stále.
Europark Štěrboholy
 

Pro chvilky odpočinku

Pokud dostanete chuť se občerstvit, máte zde několik možností. Najíst se můžete v restauraci Interspar v prvním patře nebo v KFC v přízemí. Pokud jen chcete posedět u nějakého nápoje, je přímo ideální kavárna v prvním patře u výtahů, kde si odpočinete v ratanovém nábytku ve stínu vzrostlých fíkusů. Stejně tak dobře naleznete ještě další posezení i v přízemí. Pokud Vás pouze bolí nohy, najdete tu spoustu volných laviček. Sedí se na nich dobře, ale pro nějaké delší sezení by to možná chtělo opěradlo. Já sem na ní příjemně posvačil, takže v testu uspěla.
Europark Štěrboholy
 
Nesmíme zapomenout zmínit ještě dětský koutek, kde můžete zanechat své ratolesti, pokud je nakupování nebaví. V kulisách hradu zde najdou nejrůznější prolézačky, klouzačky, bludiště či tobogán. Škoda, že už jsem na něj velký.
Europark Štěrboholy
 

Nejdůležitější (?) část centra – WC

Záchody nejsou sice na první pohled vidět, ale potřebujete-li je, snadno je naleznete. Jsou v obou patrech, v prvním, stojíte-li čelem k informačnímu stánku, tak nalevo, ve druhém analogicky nad nimi. Čisté, prostorné, se senzorovými bateriemi a samozřejmě bezbariérové.
Europark Štěrboholy
 

Bezpečnost

Hned asi po dvou fotografiích ke mně přišel chlap v černém saku s visačkou ostrahy se slovy: Tady se nesmí fotit. Odpověděl jsem mu, že jsem si zde nevšiml žádného nápisu či tabulky, která by tento zákaz oznamovala. Prostě se tu nefotí, teď už to vím, tak ať schovám ten foťák, fotit se smí pouze s povolením managementu. Povolení jsem mu ukázat nemohl a netušil jsem, jak dlouho by mohlo trvat jít se dohadovat s managementem. Proto jsem zašel na záchod a pověsil si foťák na krk a točil videa z pod bundy, jak už jsem to s úspěchem praktikoval v arabských zemích. Bezpečák mě neustále sledoval a ochomýtal se kolem mně, než jsem opustil budovu. Musím říct, že o bezpečnost se zde skutečně starají další securiťák je v garážích a jeden je ještě na parkovišti, možná je jich i víc, ale lépe se maskují. Nejprve mě to vytáčelo, ale uvědomil jsem si, že díky podivnému chování jsem podezřelý a že on dělal pouze svou práci. A dělal ji celkem dobře – nebyl nepříjemný, a když jsem odcházel, tak mi snad dokonce i pokynul na rozloučenou.
Europark Štěrboholy
 

Kontakt

www.europark.cz
234 67 23 11
234 67 23 19
info@europark.cz
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.