Fashion Arena Outlet Štěrboholy

Fashion Arena Outlet Center ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost - autem: velmi dobrá
dopravní dostupnost - MHD: průměrná
dopravní dostupnost - na kole: průměrná
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): dobrý
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): dobré
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): velmi dobrá

CELKOVÝ DOJEM: VELMI DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu pondělí - neděle: 10.00 - 21.00

Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
První v Praze, největší v Čechách. Těmito přívlastky se může chlubit nové outletové obchodní centrum: Fashion Arena Outlet Center ve Štěrboholích.
Fashion Arena Outlet Center

Co to je?

Outletové centrum je u nás věc, kterou ještě dobře neznáme. Takováto centra nabízejí značné slevy, pohybující se celoročně mezi 30-70%. Slouží totiž výrobcům k tomu, aby prodali zboží, které jim zbývá v běžné obchodní síti a uvolnili si tak místo pro nové. Díky tomu zde jsou ceny výhodnější nejen v posezónních výprodejích, ale po celý rok, a tak zde můžete oděvy či obuv pro volný čas i do společnosti pořídit opravdu výhodně.

Doprava autem

Autem je Fashion Arena dostupná velice dobře z většiny Prahy, neboť leží u křižovatky Pražského okruhu a Černokostelecké ulice. Hustá doprava v tomto uzlu, však mnohdy ústí v kolony. Vjezd na parkoviště, které nabízí celkem 1200 míst, z toho polovinu krytých, je z Průmyslové ulice.
Fashion Arena Outlet Center

Doprava pomocí MHD

Fashion Arena se nachází u jedné z největších Pražských křižovatek, proto je mnoho cest, jak se k ní dostat. Nejpohodlnější je však skloubit MHD s kyvadlovým autobusem Fashion Arena, který jezdí ve špičce každou půlhodinu ze stanice Depo Hostivař.(V 00 a 30, první v devět, poslední v půl deváté. Zpět ve 20 a 50, poslední 20:50)
Fashion Arena Outlet Center
Ostatními autobusy je nejvýhodnější použít zastávku Stavoservis, k níž jedou autobusy 181, a 183 z Nádraží Hostivař. V docházkové vzdálenosti je rovněž zastávka Průmyslová, kde staví autobusy 163, 212, 228, 229, 238, 264, 265, 266 a 268. Teoreticky se dá dojít i z konečné tramvaje číslo 7, ale to už trochu procházka.

Doprava na kole, pěší

Rozhodně se nenechte zmást představou, že byste do Fashion Areny došli pěšky od Europarku. Na mapě to sice vypadá, že je to přes ulici, což je, ale je důležité si uvědomit, že tou ulicí je Jižní spojka. Člověk z jiných končín Prahy by si myslel, že to nebude problém, že přes tu křižovatku budou chodníky, jako je tomu třeba u OC Šestka a že se to tím nadjezdem přejde. Chyba lávky. Tato křižovatka je totiž daleko starší a s něčím takovým se tu nepočítalo. Nicméně pokud to přesto budete chtít zkusit, povede vás od vyšlapaná cestička, přes tři dálniční nájezdy. Nějaký chodník s přechodem vede z Černokostelecké, z Průmyslové se taky dostanete po chodníku. Ovšem vchod vypadá trochu jako byste si ho spletli s nějakou bránou pro zásobování, pokračujte však směle dál.
Fashion Arena Outlet Center
Pro cyklisty platí stejné přístupové cesty, stojany však zatím nenajdete. Vhodné je ale zabrádlí mezi loubím a parkovištěm.

Exteriér

Uspořádáním se Fashoin Arena Outlet podobá Avion Shopping Parku, obchody jsou totiž přízemní, pod loubím kolem celého parkoviště. Centrum není ještě celé dostavěno, proto svým půdorysem připomíná půlměsíc. Zřetelně však uvidíte nezatravněnou plochu, kde se na podzim 2008 otevře další část. Centrum tak vytvoří uzavřenou "arénu", prstenec přetnutý pouze automobilovým vjezdem. Výsledný tvar při pohledu z výšky pak bude taková nula. Zvenku nehledejte žádné architektonické zvláštnosti. Stavba je podobná sousednímu Europarku, jen je taková oblejší. Fasáda je tvořená stříbrnošedým plechovým obkladem se svislými tmavými pruhy, do popředí přidejme neudržovanou při silniční vegetaci se odpadky a na pozadí Malešickou spalovnu a výsledek opravdu nestojí moz za to. V této ušmudlané průmyslové části by však něco lepšího ani nevyniklo a tak tento jednoduchý design zas tak nevadí.
Fashion Arena Outlet Center
Zevnitř rovněž nějaké architektonické detaily nehledejme, všechny obchody mají mají průčelí vyplněná výlohami, sloupy jsou rovné, střechy ploché. Co ale udělá dobrý dojem, je svěže zelený trávník mezi loubím a parkovištěm.
Fashion Arena Outlet Center
Parkoviště je dvojpatrové, spodní patro je jakoby sklep, horní je plocha v úrovni loubí. Na parkovišti jsou kromě normálních lamp ještě čtverhranné sloupy z mléčného skla, které v noci svítí.

Interiér

O interiéru se toho příliš povědět nedá, protože ho tam moc není. Přesto to však není úplně jako v již zmíněném Avionu. V jedné části totiž loubí přechází do kryté pasáže, kde jsou obchody z obou stran. Je zde také vchod do jakéhosi společného prostoru, kde najdete eskalátory do patra s restaurací. V restauračním patře najde velkou terasu, ze které je zajímavý výhled. V přízemí u eskalátorů najdete informační stánek, trafiku a za eskalátory jsou umístěny bankomaty ČS a KB.
Fashion Arena Outlet Center
Fashion Arena Outlet Center
Fashion Arena Outlet Center

Pro chvilky odpočinku

Lavičky Fashion Arena nezanedbala. Najdete jich poměrně dost před obchody, rovněž na autobusové zastávce. Příjemně posedět se dá také v restauračním patře, ať už uvnitř nebo na terase. Pro děti je zde rovněž dětské hřiště.
Fashion Arena Outlet Center
Fashion Arena Outlet Center

Nejdůležitější (?) část centra – WC

I na nejdůležitější část zde bylo myšleno. Jednak najdete záchody v patře s restaurací, hned proti schodům, jednak ve vstupním průchodu pro pěší (z Průmyslové). Součástí obou je i přebalovací místnost a toalety pro osoby se sníženou pohyblivostí. Šipky zde sice nejsou, ale orientace je zde poměrně jednoduchá.
Fashion Arena Outlet Center
Fashion Arena Outlet Center

Kontakt

www.FashionArenaOutlet.cz
Fashion Arena Outlet Center
Průmyslová 440
Praha 10 – Štěrboholy

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.