Obchodní centrum OC Nový Smíchov - nákupní centrum Anděl

Obchodní centrum Nový Smíchov ne-oficiální stránky

zavřít hodnocení dopravní dostupnost – autem: průměrná
dopravní dostupnost – MHD: velmi dobrá
dopravní dostupnost – na kole: špatná
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): velmi dobrý
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): dobrý
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): dobrá

CELKOVÝ DOJEM: VELMI DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu pondělí - neděle

obchody: 9.00 - 21.00 hod
hypermarket: 7.00 - 24.00 hod
restaurace, zábava: 11.00 - 23.00 hod

Palace Cinemas
pondělí - čtvrtek: 9.30 - 01.00 hod
pátek - sobota: 9.30 - 02.00 hod
neděle: 9.30 - 01.00 hod

Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
Obchodní centrum Nový Smíchov je jedním z nejstarších center svého druhu a dalo by se říci, že i jedno z nejlepších a nejhezčích. A aby těch nej nebylo málo, je pravděpodobně i jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších. Díky svému umístění blízko centra Prahy se do něj ze západní části města dá dostat velice snadno.
Nový Smíchov

Doprava autem

Dopravní dostupnost Nového Smíchova je velmi dobrá, protože k němu vedou silnice skoro ze všech směrů. Dopravit se tam autem tedy není žádný problém, pokud zrovna na Vrchlického ulici nechytíte dopravní zácpu (což odpoledne většinou hrozí). Pokud chcete poradit, jak se nejlépe do obchodního centra dostat, čtěte dál.

Z východu (od Vltavy) vede do podzemních garáží vjezd z Kartouzské ulice. Za křižovatkou se Štefánikovou ulicí je nejlepší se řadit do úplně levého pruhu, který vás dovede rovnou k vjezdu do garáží. Z opačného směru (od Plzně) vede trasa Vrchlického ulicí. Tam se na semaforech před hotelem Mövenpick dáte doleva a podle posledního domu dojedete na další semafor, kde se zařadíte do pruhu více vpravo. Přejedete napříč přes koleje na Plzeňské ulici, a pak vás klikatící se pruh přivede přímo k druhému vjezdu. Z jihu (z Radlic) je to nejlepší po Radlické ulici na křižovatku, kde přejedete rovně Plzeňskou ulici, a dále budete pokračovat podél budovy obchodního centra. Na konci se dáte doprava, kde je třetí vjezd.
Nový Smíchov

Doprava pomocí MHD

Do Nového Smíchova se městskou hromadnou dopravou dostanete přímo výtečně. Metrem B na zastávku Anděl, kde vystoupíte východem na Anděl – druhý východ vede na autobusové nádraží Na Knížecí. Na zastávce Anděl staví autobusy 123, 130, 167, 191 a 217 a tramvaje 4, 6, 7, 9, 10, 12, 14 a 20 – když vystoupíte, nákupní centrum opravdu nemůžete minout. Davy lidí proudí buďto tam nebo zpátky na zastávku.

Doprava na kole

Pokud jste milovníci adrenalinu, kolo Vám můžu jedině doporučit. Jiné než hlavní silnice k Novému Smíchovu prakticky nevedou a samotné ponechání kola před nákupním centrem, byť důkladně zamčené, Vám rozhodně na klidu nepřidá. Stačí se rozhlédnout… Stojany na kola tu ani nemají smysl. Ledaže byste nechali kolo v garáži.

Exteriér

Zvenku moderní prosklená budova, pokrytá výzdobou, působí dobrým dojmem. Horší už je pohled do okolí, špinavé ulice a stará, rozpadající se židovská synagoga k tomu moc nesedí.

Interiér

Zevnitř už je Nový Smíchov příjemně zařízený. Hned u vchodu jsou informace a návštěvník nepřehlédne ani informační tabule, které se vyskytují po celém obchodním centru ve značném počtu. Pokud se Vám je ale nechce prohlížet, můžete se podívat na všudypřítomné „infokiosky“, kde se můžete proklikat obchody a jinými informacemi. Vyhledávání ale moc nefunguje.
Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov se skládá ze tří pater obchodů. V přízemí je hypermarket Tesco (dříve Carrefour), knihkupectví, lékárna, květiny, dárkové předměty, dětské zboží, Datart, ale také mobilní operátory. V prvním patře je opět Tesco, ale nepotravinové zboží, dále třeba Grand Optical a Drapa, ale najdete tu hlavně obchody s oblečením. Druhému patru naopak dominují všemožné fast-foody a restaurace – opravdu se nemusíte bát, že si nevyberete nic k jídlu. Také stojí za zmínku Palace Cinemas, Virtual Game Hall a Sport & Fun City.
Nový Smíchov

Schodiště jsou relativně dobře umístěna, i když občas musíte projít celým patrem, ale jakmile se v Novém Smíchově zorientujete, nebude Vám to dělat nejmenší problém. Také se dá dobře přesunovat výtahem, který je umístěn uprostřed patra.
Nový Smíchov

Pro chvilky odpočinku

Jak už jste se dočetli, na jídlo je nejlepší dojít do druhého patra, ale odpočinout si můžete i v mnoha kavárnách a podobných zařízeních, které jsou opravdu četně rozeseté v celém Novém Smíchově. Za návštěvu stojí především Café Emporio v prvním patře. Jen tak se posadit máte možnost na mnoha lavičkách, především v přízemí.
Nový Smíchov

Dětský koutek je dost schován, ale zato k němu vede několik cedulí. Nachází se v prvním patře u záchodů.
Nový Smíchov

Nejdůležitější (?) část centra – WC

Záchody jsou v prvním a druhém patře, v přízemí chybějí. Najdete je velice snadno – jsou vždy uprostřed patra. Doporučuji ale použít ty v prvním patře.
Nový Smíchov

Kontakt

www.novysmichov.eu
251 511 151
info@novysmichov.eu
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.