Nákupní a obchodní centrum Géčko České Budějovice

Géčko ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost - autem: velmi dobrá
dopravní dostupnost - MHD: dobrá
dopravní dostupnost - na kole: velmi dobrá
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): velmi dobré
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): velmi dobré
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): dobrá

CELKOVÝ DOJEM: VELMI DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu pondělí - neděle
9:00 - 21:00
Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.

Doprava autem

Nákupní centrum Géčko České Budějovice najdete na kraji Českých Budějovic v Českém Vrbném směrem na Písek. Správnou odbočku z hlavní silnice můžete jen těžko minout, logo Géčka je vidět již z dálky. Parkoviště centra nabízí 1200 parkovacích míst, což se může zdát na 180 000 město poměrně dost, ovšem vzhledem k sousedícímu hypermarketu Globus a Gigasportu je toto číslo přiměřené. Do Géčka vedou hned tři vstupy, hlavní, boční a přes pasáž hypermarketu Globus, což jistě velmi oceníte ve chvíli, když je hlavní parkoviště narvané k prasknutí a Vy máte možnost zastavit na bočním a použít bočního vstupu. V takovémto případě se totiž nemusíte prodírat sněhem s košíkem ke vzdálenému hlavnímu vchodu, který je až „bůhví kde za rohem“.
Nákupní centrum Géčko

Doprava pomocí MHD

Ani zde není veliký problém. Dostanete se sem autobusem MHD č. 19. Dříve byla zastávka o něco dále, ale byla přesunuta do blízkosti Géčka a tak není třeba bát se, že byste se do centra autobusem nedostali, nebo snad museli chodit nepříjemně daleko. Do budoucna se navíc počítá s rozšířením infrastruktury o trolejbusovou linku.
Nákupní centrum Géčko

Doprava na kole

Centrum se nachází v poměrně otevřeném terénu a přístup na kole je odkudkoli zcela bez problémů. Každý „kolař“ také uvítá možnost odložit kolo do instalovaných držáků ihned u vstupu a může se vesele věnovat nakupování. V podstatě nikde nepotkáte žádnou jinou překážku než retardér. Samozřejmostí je také bezbariérový přístup všude venku i uvnitř centra.

Exteriér

Centrum samotné má kolem 10 000 metrů čtverečních a je napojeno na hypermarket Globus. Moderní design a atraktivní šedo oranžové barvy z něj činí příjemnou budovu na první pohled. Sice se jedná v podstatě o rovnou fasádu s několika jednoduchými prvky, ale právě barvy a spoje prvků na fasádě působí příjemným a uceleným dojmem. Méně sourodé je však napojení na hypermarket Globus. Na čelní straně mezi objekty vznikl jakýsi "vykouslý trojúhelník", který působí jako prázdný prostor uzavřený ze dvou stran zdí.
Nákupní centrum Géčko

Interiér

Interiér je strohý, jde v podstatě o dvě protínající se ulice, lemované vstupy do obchodů, které uprostřed tvoří jakési "náměstí". Jedna z těchto ulic plynule navazuje na pasáž hypermarketu. Při pohledu z centra do hypermarketu je pasáž plynulá a v podstatě nic nevypovídá o tom, že by pasáž byla nějak nevkusně „napojena“. Z druhé strany se toto však již říci nedá. Při pohledu opačným směrem není žádné označení Géčka znatelné na první pohled, je zde pouze zelený nápis "Restaurace", který nic nevypovídá o prostoru nacházejícím se za ní. V podstatě nevíte zda pasáž pokračuje, nebo je zde jen jídelna. Těžko říci komu toto vytknout, ale faktem zůstává, že můžete jen soudit „cože to tam vzadu vlastně je?“. Mnohem lépe již působí samotné prostory Géčka. Lesklá dlažba, vzdušné prostory, dostatek světla a prosklený strop, to bude zřejmě první čeho si zákazník všimne. Centrální náměstí je sice strohé ale dostatečně prostorné, máte pocit, že vše je blízko a po ruce. Celé nákupní centrum působí jednoduše, ale velmi vzdušně, přívětivě a příjemně. Toto podtrhuje i několik zábavních prvků v podobě dětských vláčků a kolotočů. Vytknout se dá jedině orientační systém, který buď není vidět, nebo je natolik vysoko, že Vás nenapadne se tam podívat.
Nákupní centrum Géčko
Bohužel hůře je to s obsazeností nákupního centra, to je sice chytře zamaskováno plakáty mořských živočichů, ale na věci to nic nemění. Centrum je otevřeno krátce a lze tedy doufat, že toto se brzy změní. Ač není vše zatím obsazeno, i přesto je nabídka více než velká. Mezi obchody nejdete takové značky jako Intersport, C & A, Gerry Weber, Chaos jeans, knihy, hračkářství s prolézacím hradem (to samozřejmě nejvíce ocení děti) a mnoho dalších. Velmi příjemná je také jediná kavárna v centru, která je velmi pěkně a stylově zařízena. Ovšem lákadlem pro mnohé bude za jisté největší prodejna v Nákupním cetru Géčko, kterou je Electro World.
Nákupní centrum Géčko

Pro chvilky odpočinku

Jak jsme se již zmínili, centrum Géčko má své centrální náměstí a dvě ulice. Laviček je zde dost, jsou zde i odpadkové koše s popelníkem (to je celkem překvapivé, protože v prostorách Géčka je kouření zakázáno, výjimku tvoří pouze kavárna), kavárna, kolotoče a vláček. Právě u vláčku je situace tak trochu „nešťastná“, protože na něm se chtějí povozit snad všechny děti a tvoří se tak dlouhé fronty s popotahujícími a fňukajícími dětmi, které toužebně hledí na jezdící vláček a těší se kdy už už zastaví aby mohli nastoupit (ještě mnohem těžší je pak dostat je ven). Bohužel dospělým tímto vzniká peklo, kdy se marně snaží přemluvit své ratolesti, že se povozí jindy, nebo až nakoupí, anebo, protože … atd., jinak že jim ujede autobus. Ovšem samozřejmě zbytečně, děti se prostě od barevného vláčku nedají odtrhnout. V hypermarketu je navíc restaurace s „hotovkami“, takže i českému člověku zde bude jistě chutnat, aniž by musel utratit mnoho peněz a čekat dlouhou dobu na obsluhu. Navíc Géčko často pořádá různé akce, nejen jak jsme zvyklí z ostatních nákupních center např. automobilové prezentace, předvádění výrobků atd., ale většinou akce pro lidi (a hlavně pro děti). Pokud navštívíte jejich stránky www.ncgecko.cz již na první straně zjistíte co se v nejbližších dnech bude pořádat. Akce jsou zaměřeny převážně pro rodinu a děti. Doufejme, že jim to dlouho vydrží, protože nákupy bez zábavy si už dnes málokdo dokáže představit.
Nákupní centrum Géčko

Nejdůležitější (?) část centra – WC

Pokud je najdete (vzhledem k velikosti centra to není tak složité), svou potřebu můžete v klidu vykonat, aniž byste byli odrazeni nevábností, či zápachem. Vše je čisté a uklizené a co je nejdůležitější u dveří NENÍ nápis: Pisoár 5,- Kč, Papír 10,- Kč.
Nákupní centrum Géčko

Kontakt

www.ncgecko.cz
tel.: +420 385 510 146
e-mail: ncgeckocb@reflecta.cz
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.