Avion Shopping Park Praha - Avion Shoping Park Praha

Avion Shopping Park Praha ne-oficiální stránky

Homepage – obchodní centra | ohodnocení obchodního centra | otevírací doba
zavřít hodnocení dopravní dostupnost - autem: velmi dobrá
dopravní dostupnost - MHD: velmi dobrá
dopravní dostupnost - na kole: dobrá
celkový dojem z prostředí (jak je příjemné v centru strávit čas): průměrný
možnosti přemisťování v centru mezi obchody a patry (umístění schodišť apod.): dobré
nabídka obchodů (jejich počet a druh sortimentu): průměrná

CELKOVÝ DOJEM: VELMI DOBRÝ

vše na stupnici: velmi špatné, špatné, průměrné, dobré, velmi dobré
zavřít otevírací dobu pondělí - neděle

IKEA: 10.00 - 22.00 hod
Tesco: non-stop
Datart: 10.00 - 21.00 hod
Gigasport: 10.00 - 20.00 hod

Baťa: 10.00 - 21.00 hod
Charles Vogele: 10.00 - 21.00 hod
Grand Optical: 10.00 - 21.00 hod
Kler: 10.00 - 21.00 hod
CCC boty: 10.00 - 21.00 hod
Beckiland (všední dny): 14.00 - 20.00 hod
Beckiland (víkendy, prázdniny, svátky): 10.00 - 20.00
Takko: 10.00 - 21.00 hod
McDonald´s: 08.00 - 23.00 hod
Coffee&Co: 9.00 - 21.00 hod
Babypark: 10.00 - 21.00 hod
Nově: Fórum určené tomuto obchodnímu centru.
Podělte se o své dojmy, zážitky a zkušenosti s tímto obchodním centrem.
Avion Shopping Park (dříve Shopping Park Praha) není obchodní centrum jako ostatní v našich článcích, protože se zde nenachází vše pod jednou střechou, ale jednotlivé obchody jsou kolem parkoviště a musí se mezi nimi přecházet venkem. V tomto článku se zmíním ještě o Globusu, který je sice mimo, přes ulici, ale strukturou je bližší Avionu než Metropoli.

Doprava autem

Avion Shopping Park se nachází na Zličíně, v těsné blízkosti Rozvadovské spojky, takže je autem velice dobře dosažitelný z pražského okruhu, D5 i z druhé strany z centra. Nákupní haly jsou ze silnice dobře vidět, takže o výjezdu ze "spojky" není pochyb. Protože se zde ale nachází velké množství obchodů, je dopravní situace velmi zahuštěná, ve spičkách i na stupni čtyři. Dopravní uzel mimoúrovňové křižovatky může vypadat chaoticky, ale pojedete-li směrem, kterým vidíte svůj cíl, neměli byste se ztratit. Parkoviště jsou velká v Avion Shopping Parku i u Globusu, ale v Avionu bývá přesto těžké někdy najít volné místo, například v sobotu odpoledne. Také je trošku hloupé, že hlavní příjezdová tepna parkoviště vede přímo před vchody, takže se tu musejí motoristé potýkat ještě s davy chodců. Další rada pro motoristy by mohla být ještě ta, že nemají jezdit dál než k Metropoli, protože dál je už jen zákaz vjezdu, kde se špatně otáčí a navíc tam často kasírují policisté ty odvážlivce, které napadla zkratka po staré Zličínské silnici.

Doprava pomocí MHD

Hromadnou dopravou se do Avion Shopping Park nejlépe dostanete metrem B a pak využijete kyvadlového autobusu, který odjíždí ze stejných míst, jako ostatní MHD (tj. vylezete až ven, před stanici a dáte se doleva), jeho zastávkový stojan najdete snadno. Kyvadlovou dopravu má i Globus i Avion Shopping Park, v Avionu staví před Tescem a Ikeou. Z prostředků MHD tu jede ještě například autobus 164, kterým se dostanete opět do terminálu u metra a použijete opět kyvadlové dopravy.

Doprava na kole, pěší

Pěší varianta má smysl asi pouze pro obyvatele blízkého Zličína. To ovšem neplatí pro cyklisty z Řep nebo Ruzyně, kteří pojedou přes Zličín, přejedou ulici Na Radost a pokračují rovně ulicí K Metru až k terminálu MHD. Tady se dejte doprava a najedete na chodník podél hlavní u Metropole a po chodnících přes most. Ke Globusu se odbočí na první křižovatce, také tam vede chodník. S možností parkování vašeho velocipedu je to horší, musíte si najít značku, ceduli či zábradlí, kde ho zamknete.
Avion Shopping Park - Pohled od mostu

Exteriér

Vlastní Avion Shopping Park je tvořen dvěma prefabrikátovými halami, které obklopují ze dvou stran trojúhelníkovité parkoviště. Stromy na parkovišti jsou již trochu větší a tak přes léto poskytují trochu toho stínu. Jak již bylo řečeno, jednotlivé obchody jsou propojeny venkem, chodník je zastřešen skleněnou stříškou, takže při přechodu z jedné prodejny do jiné nezmoknete. Bohužel však tato stříška nepropojuje obě budovy.
Avion Shopping Park - Budova

Mezi zastoupenými obchody je především Ikea, která stála u zrodu tohoto parku, dále hypermarket Tesco, Datart, Baťa, Kenvelo, Grand Optical, potřeby pro nejmenší Babypark, obuv CCC, konfekce Charles Vogele, Gigasport, nábytek Kler a módní oděvy Takko.
Avion Shopping Park - Obchody

Interiér

Popisovat interiér se u obchodního centra typu Avion Shopping Park příliš nedá, protože tu žádný souvislý není. Interiéry jednotlivých prodejen mají obdobnou kvalitu, jako všude jinde.
Avion Shopping Park - Vývěsní štít

Pro chvilky odpočinku

Možností posedět venku se bohužel příliš nenajde. Není to totiž park, ale jen parkoviště a tak se musíte spokojit jen s lavičkou u kavárny a potom s těmi v jednotlivých prodejnách.

Možností občerstvit se je tu o poznání více. Kromě restaurace Mc Donald's najdete přímo v Avion Shopping Park ještě příjemnou kavárnu Coffee&Co v malém domečku obklopeným skalkou s jezírkem. Tu najdete naproti Gigasportu. U Globusu pak můžete najít KFC a přímo v něm i samoobslužnou restauraci Globus. Nesmíme zapomenout ani na jídelní koutek v Tescu nebo v jídelně Ikea (kde mají mimochodem velice dobré masové kuličky s omáčkou a bramborami).
Avion Shopping Park - Noční pohled od Globusu

Nejdůležitější (?) část centra – WC

Zde se opět projevuje jistá „decentralice“ Avion Shopping Park, takže žádné centrální WC tu nenajdete. Ale některé prodejny disponují záchodem vlastním, například Tesco nebo Ikea. Ale ani v nich to není úplná zábava, značení byste hledali těžko. Například v Tescu jsou záchody úplně na konci pokladen (z pohledu od parkoviště vpravo).

Kontakt

www.prague.avionshoppingpark.cz
Zpět nahoru | Homepage – obchodní centra

Ostatní obchodní centra

Europark Štěrboholy, Fashion Arena Outlet Štěrboholy, Palác Flóra, Galerie Fénix Vysočanská, Nákupní centrum Eden, Centrum Černý most, Novodvorská Plaza, Nový Smíchov, Obchodní centrum Letňany, Galerie Butovice, Metropole Zličín, Obchodní centrum Chodov, Obchodní centrum Šestka, Avion Shopping Park, Nákupní centrum Stodůlky, Hypermarket Tesco Skalka, Galerie Myslbek, Galerie Myšák, Atrium Karlovo Náměstí, Obchodní dům Kotva, Palladium Praha, Futurum Hradec Králové, Čepkov Zlín, Géčko České Budějovice Doporučujeme navštívit obchod s dětskými knihami Dětské knihy.